V historickom centre mesta Como bolo priam nemožné odolať čarovnej vôni kávy, ktorá vychádzala z tých dverí. Bol rok 1937 a tie dvere viedli do dielne, kde sa nachádzala aj maličká kaviareň s pražiarňou, kde Celestino Milani vyrábal kávu vysokej kvality. Pár krokov od úchvatných výhľadov na jazero Como, kaviareň Milani lákala nielen miestnych obyvateľov, ktorí si ju čoskoro obľúbili ako miesto pre príjemnú pauzu počas dňa, ale stala sa tiež cieľom mnohých turistov, ktorí prechádzali okolo a hľadali dobrú taliansku kávu.

Jeho káva sa čoskoro stala známou v celom meste a jeho okolí. A dôvody, ktorými si zaslúžil tento úspech? Jednoducho nekonečná vášeň Celestina. Vášeň, ktorá sa prejavovala vo výbere tých najlepších odrôd kávy, dovážaných priamo z krajín ich pôvodu, a starostlivým, väčšinou až posadnutým pražením, a samozrejme odborným a skúseným miešaním kávových zmesí.

Milani sa stal skutočným „Majstrom pražiarom“, jedným z najpozoruhodnejších a najschopnejších svojej doby. Túto nekonečnú vášeň zdedil aj jeho najmladší syn Pierluigi. Jemu Celestino odovzdal tajomstvo praženia a receptúru zloženia zmesí, tento drahocenný poklad, ktorý úzkostlivo strážia, a uchovali ho až dodnes.

V nasledujúcich rokoch Pierluigi Milani pokračoval v rozvoji firmy a veľmi dôsledne dohliadal na výrobný proces, ktorý zdedil po svojom otcovi.

A príbeh pokračuje…

Dôležitá história, ktorá posilňuje tradíciu a nás poháňa smerom k budúcnosti, ktorá prináša moderné podnikateľské vízie, technológie a produktivitu, a to všetko v neustále napredujúcom rozvoji.

.  .  .

7 ELEMENTOV, KTORÉ ROBIA KÁVU MILANI JEDINEČNOU A NEZAMENITEĽNOU

PRÍBEH

Príbeh je tvorený rodinou, múdrosťou a kultúrou, ktoré sa rokmi a skúsenosťami rozvíjali a zdokonaľovali. Lepšie, než škola a lepšie, než akákoľvek iná forma vyučovania, roky a odovzdávanie skúseností z otca na syna vytvorili jedinečný a špeciálny spôsob praženia.

SRDCE

Srdce predstavuje čistú lásku. Starať sa o produkt, sledovať ho, pestovať si ho, a so zanietením sledovať, ako rastie. Vášeň, ktorá sa spontánne zrodí v človeku, nedá sa kúpiť za žiadne peniaze. Jednoducho ju v sebe máte, alebo nikdy mať nebudete.

A srdce Milani bilo odjakživa pre kávu.

SILA

Veríme, že našu silu a naše odhodlanie je možné cítiť v našej káve. Je to energia, ktorá bola počas rokov používaná firmou Milani na dosiahnutie istých cieľov a bude slúžiť na pokračovanie v nastúpenej ceste počas nasledujúcich rokov. Odvaha posúvať sa ďalej.

DUŠA

Duša kávy je jej podstatou, niečím, čo presahuje samotné zrnko kávy. Je to pocit vyvolaný vôňou, ktorá Vás zaujme. Je to ten prvok, ktorý premieňa šálku kávy v skutočný zážitok. Vždy chceme veľmi hlboko rešpektovať dušu kávy.

NÁPADY

Nikdy sme nemali strach z nových nápadov. Naopak, vždy sme ich uvítali a často aj hľadali. Pretože sú nápady, ktoré menia svet. Nápady sledovať a niekedy dokonca predvídať chute našich zákazníkov, používať nové technológie, rešpektovať minulosť a vybrať si to najlepšie z budúcnosti.

CHARAKTERISTIKA

Charakteristika kávy má výraznú osobnosť, ktorá ju odlišuje od tých ostatných. Každá zmes Milani má odlišný charakter. A práve preto je cenená. Pretože káva je ako priateľ, jedinečná a nenahraditeľná a vieš, že ti dá presne to, čo potrebuješ v tom správnom čase.

HARMÓNIA

Harmónia je ukrytá v miešaní: je to perfektná kombinácia sily a jemnosti. Presne tak, ako rovnováha v živote. Rovnováha je zložité umenie, ktorému sa Milani dokázalo naučiť, a vďaka ktorému sme vedeli múdro viesť našu spoločnosť. Byť v harmónii s našimi zákazníkmi.

Energia a odvaha, ktoré nás sprevádzali počas 80 rokov našej činnosti, budú základom pre pokračovanie v tejto ceste aj do budúcnosti.

.  .  .